Описание
КОНСУЛЬТУВАННЯ В РОБОТІ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
Навчальна програма для студентів II-V курсів та випускників спеціальності «Психологія»
Початок навчання: 12 березня, 2017 року
Частота зустрічей: 1 раз на 3-4 тижні, по неділях з 10:00 до 16:00.
Кількість зустрічей: 12 (програма розрахована на 1 рік, липень-серпень канікули)
Учасників у групі 12-15.
Тематика навчання:
1. Психологічне консультування як процес
Що таке психологічне консультування. З якими проблемами працює консультант. Механізми психологічного і психотерапевтичного впливу, відмінність між ними. Як консультувати на практиці. Етапи консультативного процесу: з чого починати і як завершувати, що означає «вирішити проблему» і «допомогти вирішити проблему». Запит, психодіагностика, визначення результатів готовності в структурі інтерв'ю. Інструменти консультанта. Методи і техніки психологічного консультування.
2. Професійні вміння консультанта
Розвиток необхідних здібностей і навичок консультанта. Уміння задавати питання, слухати, перефразувати, віддзеркалювати, давати зворотний зв'язок, підлаштовуватися по позі, диханні і інші спеціальні навички.
Методи і техніки психологічного консультування: психоаналітичні погляди, робота з опором та захисними механізмами, гештальт-підхід, діалог, техніка «порожнього стільця», тілесна терапія, проективні методики та арт-інструменти, малюнок, ліплення, казка тощо.
3. Особистісна готовність консультанта до психологічного консультування
Особистість як інструмент в консультативному процесі. Довіра, безоціночне прийняття, емпатія в консультуванні. Межі клієнта і консультанта. Розкриття особистісної харизми консультанта: формування особливостей індивідуального стилю. Професійний кодекс консультанта.
4. Консультування з різних проблем
Консультування з питання прийняття рішення. Тривога. Страхи. Депресія. Образа. Вина. Переживання травми. Консультування сімей. Відносини в парі. Дитячо-батьківські відносини. Консультування з питань залежностей.
5. Організація психологічного консультування
Як визначити ціну на психологічні послуги. Як визначити своїх потенційних клієнтів. Специфіка реклами психологічних послуг. Як напрацювати постійних клієнтів. Юридичні аспекти здійснення діяльності в Україні. Заочна супервізія складних випадків. «Важкі клієнти».
Менеджер проекту Діма Петренко (відповідає на ваші запитання та запише вас у групу)
Керівник-тренер проекту Анна Нижник